تبلیغات
ﻟﺒﺎﺱ شُکر - بال فاطمه !
تاریخ : یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 | 11:29 ق.ظ | نویسنده : محجوبه نظیفی

فاطمه جان تولدت مبارک !امروز تولد یک سالگی توست و من با اینکه می دانم از این نوشته چیزی نمی فهمی باز هم برایت می نویسم تا روزی آن را بخوانی . روزی آن را بخوانی و من گوش دهم و یادم بیاید خاطرات زیبایت و از همه مهم تر باز بینی کنم اندیشه هایم را در یک سالگی تو !!!

فاطمه جان 29 ام فروردین دوباره فرا رسید . یادم آمد آن حال و روز سخت به دنیا آمدنت را ، با خودم گفتم ما مادرها عجیب  هستیم چطور می شود آدم سخت ترین روز عمرش را جشن بگیرد؟!این عشق به فرزند حتما معجزه ی بزرگی است که می تواند تمام قانون های زندگی را نقض کند . شاید بخاطر همین است که خداوند در آیه 15 سوره تغابن می فرماید : اموال و فرزندتان فقط وسیله آزمایش شما هستند و خداست که پاداش بزرگ نزد اوست .چرا که می داند فرزند هم مانند مال می توانند تمام اندیشه ها و عواطف و قانون های یک آدم را زیر و رو کند  و اگر با خدا نباشی ممکن است به عشق فرزند به بدترین خطاها بیفتی .

به هر حال این روز برای من همیشه جشن خواهد بود چون فرزندی از ذریه سادات با نام فاطمه به خانه ام قدم گشود !آری این روزها که راه می روی در خانه، باید قدردان شلوغی ها و قدمهایت  باشم چرا که من کجا و نور نام فاطمه در جای جای خانه ام باشد کجا؟من کجا و آغوشی که گاه به اجبار بازش می کنی برای نام فاطمه کجا ؟آری تو همان توفیق اختیاری و اجباری من هستی ! تو همان تبلور ایمان من به نام و مرام فاطمه ای .

فاطمه جان بدان نامت بال پرواز توست همانطور که گزاردن این نام بر تو برای من و پدرت بالی برای پر زدن میان آسمان تربیت فاطمی بود . بدان عشق به این نام و مرام ؛ آسمان و زمین را عاشقت می کند . پس اگر در دورانی زندگی می کنی  که نام همسن و سالهایت فرسنگ ها با تو فاصله دارد و تو را تنها می کند میان جمع ! اصلا تردید به خود را مده در زیبایی نامت چون معنایش والاتر از هر معنایی است : بریده شده از بدی ها ... من نام محبوبه و محجوبه ی " خدا "را برتو گذاشته ام و این خود می تواند مسیر زندگیت را به  راه حق بکشاند . پس محکم و پایدار باش بر مرام این نام!

فاطمه جان ! زیبای کوچک من !امسال که یک سالگی تو را جشن می گیریم من 27 ساله ام و پدرت 30 ساله . امیدوارم این فاصله سنی تو را در آینده نیازارد و بتوانیم عشق به یکدیگر را بفهمیم و از دوستی هایمان در مرحله مرحله زندگی بهره ببریم .این را بدان که من و پدرت در تمام فراز و نشیب های دو سال زندگی مشترک مان به یکدیگر عشق ورزیدیم و نگذاشتیم پاره اختلاف هایمان ما را نسبت به هم سرد و بی روح کند و این خود باعث رشد و بالندگی و آرامش توست . این را که گفتم، یاد صفتی که خاله و عمه ات بر روی تو گذاشته اند افتادم : آرام منش .این صفت برای یک بچه 1 ساله معمولا نادر است و شاید نتیجه عشق و آرامش من و پدرت در کنار هم باشد . امید که راه پرورشت تا آنجا که در اختیار ما نهاده شده رو به صعود باشد و بتوانیم در پیشگاه حق سربلند باشیم .و اما از آنجا که دیگر خودت برای خودت تصمیم می گیری و راه زندگیت را انتخاب می کنی تو باعث سربلندی ما در نزد حق باشی...

میدانی ؟آرزو دارم وقتی 50 یا 60 ساله شدی در اوج شکوه و تکامل نامی باشی که ما برایت با عشق  به فاطمه سلام الله علیها انتخاب کردیم و بارها اشک شوق ریختیم .

راستی تا یادم نرفته بگویم . روز به دنیا آمدنت روز زیارتی حضرت رسول صلی الله علیه و آله بود یعنی شنبه . و اولین سالگرد تولدت یک شنبه بود روز زیارتی حضرت فاطمه سلام الله علیها .آری روز شنبه ای ما چون رسول خدا صلوات الله علیه خانه مان به نورفاطمه روشن شد وروز یکشنبه ای یک ساله شد تا فاطمه سلام الله علیه به جشن تولدش بیاید و سفره پربرکتی برای ما بچیند ...     

  

+ حال قمری ما با روزها و ساعت ها حال دیگری است . گویی عشقی وصف ناپذیر میان روزها و زیارات مخصوص ائمه علیهم السلام عجین است .گرچه حال شمسی ما بعد مادری با تاخیر جلو می رود!! و با یک هفته تاخیر باز هم روز یکشنبه ای توفیق می شود تولد دخترمان را جشنی قلمی بگیریم .

 

+ نوشته ی اخیر روز تولد نازنین دخترمان پس و پیش در ذهن با عجله قدم می زد و محجوبه ی خیاط آن را به ضرورت کارهای جشن تولد بعلاوه ی واجبات امور خانه داری و همسرداری و بچه داری ! آرام می کرد و در گوشه ای می نشاند تا وقت قلم زدنش در زمانی مناسب فرا برسد  .این شد که با تاخیر در لباس شکر دوخته شد...

  
طبقه بندی: عرفانی، خاطره، دینی، ادبی،

  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ | بلاگ اسکای