تبلیغات
ﻟﺒﺎﺱ شُکر - خلوت محمدی (7)
تاریخ : جمعه 30 خرداد 1393 | 07:00 ق.ظ | نویسنده : محجوبه نظیفی

ادامه ی شرح حدیث معراج از استاد اصغر طاهرزاده

 

حتما میدانید حدیث معراج - به قول اساتید بزرگ - دستورالعمل کامل سلوک پیامبرصلی الله علیه و آله است که خدا به عنوان شیخ و راهنمای پیامبرصلی الله علیه و آله به آن حضرت داده و تا کنون احدی عالی‌تر از این دستورالعمل نگفته است و آن‌هایی که به جایی رسیدند، وامدارِ حدیث معراج هستند.در خلوت‌ترین خلوت‌ها، خدا و پیامبرصلی الله علیه و آله با همدیگر سؤال و جواب‌هایی داشتند و راه‌هایی را برای همه انسان‌های معراجی گشودند.

راوی حدیث؛ وجود مقدس امیرالمؤمنین علیه السلام هستند.

و حال ادامه ی روایت:

یا أحمد! قرار بده همت خود را یك همت، و زبان خود را یك زبان، و زنده نگاه بدار بدن خود را، و غافل از من مباش، زیرا هركه غافل از من شود باك ندارم از این‌كه به وادی هلاکت می افتد.

    یا أحمد! عقل خود را به كار وادار پیش از این‌كه برود و هركه عقل خود را به كار وادارد هیچ گاه در امرى خطا و طغیان نمی‌كند.

    یا أحمد! آیا می‌دانى چرا تو را بر سایر پیغمبران فضیلت و برترى دادم؟ گفت: علت آن را نمی‌دانم، فرمود: به سبب یقین و حسن خلق و سخاوت نفس و مهربان بودنت به مردم، و این چنین‏ اند أوتاد زمین كه ایشان هم أوتاد نمی‌شوند مگر باین صفات.

 

    یَا أَحْمَدُ! هرگاه شكم بنده‏ اى خالى بود و زبان خود را حفظ نمود، حكمت را به او تعلیم و إلقاء كنم، اگر چه كافر باشد و لیكن اگر كافر باشد حكمت و دانائیش بر او حجت و وزر و وبال خواهد بود، و اگر مؤمن باشد حكمت و دانائیش براى او نور و راهنما و شفاى سینه‏ اش خواهد بود، پس می‌داند آنچه را كه قبلا نمی‌دانست و مى‏ بیند آنچه را كه پیش از این نمی‌دید، و اولین چیزى كه او را به آن بینا می‌كنم عیوب نفس خودش می‌باشد و از عیب‏جوئى مردم روى برگرداند، و بینا می‌گردانم او را به دقایق نكات علمى تا این‌كه شیطان بر او مسلط نگردد.

 

+ قسمت آخر خلوت محمدی ، ان شاء الله  سوم تیر ؛ ساعت 8 صبح به تار و پود لباس شّکرمان دوخته خواهد شد تا مگر قلب و عمل مان به سوی خدا و رسولش عروج کند .

+ خدایا خلوت مان با خودت را محمدی کن . آمین


طبقه بندی: دینی، عرفانی،

  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ | بلاگ اسکای