تبلیغات
ﻟﺒﺎﺱ شُکر - خلوت محمدی (6)
تاریخ : دوشنبه 26 خرداد 1393 | 07:00 ق.ظ | نویسنده : محجوبه نظیفی

ادامه ی شرح حدیث معراج از استاد اصغر طاهرزاده

 

روایت معراج ، قصه اعتکاف پیامبرصلی الله علیه و آله است با خدا. معراج باعث شده تا پیامبرخداصلی الله علیه و آله آنگاه که با خدا درخلوتِ ناب و خالص قرار گرفتند، خداوند با ایشان رازهایی را در میان گذارد، آن رازها اساسی‌ترین مطالبی است که می‌توان در این دنیا به آن‌ها توجه کرد و بهترین استفاده را از فرصت زندگی دنیایی به‌دست آورد. ما فرازهایی از آن حدیث شریف را با شما در میان می‌گذاریم به امید آن‌که تذکری اساسی برای قلب شما باشد. در واقع شما وقتی آن‌ دستورات را می شنوید و مطالعه می‌کنید، خلوتتان خلوت محمدی صلی الله علیه و آله می‌شود.

راوی حدیث؛ وجود مقدس امیرالمؤمنین علیه السلام هستند.

و حال ادامه ی روایت:

    یَا أَحْمَدُ!هركس براى رضاى من عملى را به جا آورد سه خصلت را ملازم او گردانم، معرفتى كه با آن جهل نباشد، و ذكرى كه با آن فراموشى نباشد، و محبت خود را به او روزى گردانم به طورى كه محبت مخلوقین در قلب او أثر نكند، و چون مرا دوست بدارد او را دوست خواهم داشت و دیده او را متوجه جلالت خود گردانم، و در این وقت است كه چیزى را از او مخفى و پنهان نمی‌دارم، و خواص و نیكان خلقِ خود را از او مخفى نمی‌سازم، و در تاریكىِ شب و روشنى روز با او سخن می‌گویم تا گاهى كه مجالست و سخن‌گفتنش با مردم قطع شود، و به او بشنوانم كلام خود و كلام ملائكه‏ را، و او را به اسرارى كه مخلوقِ خود را از آن‌ها آگاه نكرده‏ ام عارف گردانم، و لباس حیا را بر او بپوشانم تا همه‌ی مردم از او شرم و حیا كنند، و راه رود در زمین در حالى كه آمرزیده شده باشد؛ و دل او را حافظ و بصیر قرار می‌دهم، و مخفى نباشد از چشم او بهشت و جهنم، آگاهش کنم با اطلاعش نمایم از آنچه كه بر مردم در قیامت می‌گذرد از أهوال و چگونگى باز خواست نمودنم از ثروتمندان و فقرا و علما و جاهلان، و قبر او را نورانى گردانم، و بر او وارد نمایم نكیر و منكر را كه از او سؤال كنند و نبیند سختى مرگ و ظلمت قبر و لحد و أهوال قیامت را تا این‌كه به پاى میزان اعمال آید، و نامه عملش را به دست راست او دهم و بلا واسطه با او سخن گویم، و این‌ها صفات محبین من است.

 

+ قسمت بعدی خلوت محمدی ، ان شاء الله سی ام خرداد ؛ ساعت 8 صبح به تار و پود لباس شّکرمان دوخته خواهد شد تا مگر قلب و عمل مان به سوی خدا و رسولش عروج کند .

 + خدایا خلوت مان با خودت را محمدی کن . آمین  


طبقه بندی: دینی، عرفانی،

  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ | بلاگ اسکای