تبلیغات
ﻟﺒﺎﺱ شُکر - خلوت محمدی (5)
تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393 | 07:00 ق.ظ | نویسنده : محجوبه نظیفی

ادامه ی شرح حدیث معراج از استاد اصغر طاهرزاده

 

حتما میدانید حدیث معراج - به قول اساتید بزرگ - دستورالعمل کامل سلوک پیامبرصلی الله علیه و آله است که خدا به عنوان شیخ و راهنمای پیامبرصلی الله علیه و آله به آن حضرت داده و تا کنون احدی عالی‌تر از این دستورالعمل نگفته است و آن‌هایی که به جایی رسیدند، وامدارِ حدیث معراج هستند.در خلوت‌ترین خلوت‌ها، خدا و پیامبرصلی الله علیه و آله با همدیگر سؤال و جواب‌هایی داشتند و راه‌هایی را برای همه انسان‌های معراجی گشودند.

راوی حدیث؛ وجود مقدس امیرالمؤمنین علیه السلام هستند.

و حال ادامه ی روایت:

    یا أحمد! آیا می‌دانى كه چه عیشى گواراتر و چه زندگى پایدارتر است؟ گفت: خدایا نمی‌دانم، فرمود: آن زندگى گواراست كه دارنده‌ی آن غافل از ذكر من نشود و نعمت‌هاى مرا فراموش نكند و جاهل و بى‏ خبر به حقوق من نشود، و شب و روز رضایت مرا بطلبد، و زندگى پایدار آن است كه صاحبش آنقدر براى خود عمل كند كه دنیا در نظرش كوچك و آخرت را بزرگ بداند، و براى خود كوشش در اعمال خیر كند، و اراده و دلخواه مرا بر اراده و دلخواه خود مقدم دارد و رضایت و خوشنودى مرا بطلبد، مرا با عظمت و قدرت بداند و حق عظمت مرا ادا نماید، و معامله مرا نسبت به خود فراموش نكند و متذكر باشد كه من در تمام ساعات شب و روز بر كردار و گفتار او آگاهم، پس هنگامى كه اراده گناه و معصیتى نمود مراقب من باشد، و قلب خود را فارغ و خالى بدارد از آنچه كه من مكروه می‌دارم، و دشمن بدارد شیطان و وسوسه ‏هاى او را، و نگذارد كه شیطان بر قلبش راه یابد، پس هرگاه‏ این‌چنین نمود قلب او را پر از محبت (خودم) می‌نمایم تا آن‌جا كه قلب او را تماماً متوجه خود نمایم، و دل او را فارغ از دنیا، و اشتغال او را براى آخرت قرار دهم، و او را مانند محبینِ دیگر خود متنعم سازم، و باز نمایم چشم و گوش قلبش را تا این‌كه بشنود (كلام مرا) و نظر كند به جلالت و عظمت من، و چنان كنم كه لذت‌هاى دنیا را دشمن بدارد و او را از دنیا بترسانم و دور گردانم همچنان كه چوپان گوسفندان خود را از چراگاه‌هاى خطرناك می‌راند و دور می‌سازد، و هرگاه بنده‏ اى باین مقام رسید از مردم فرار كند و عزلت را اختیار نماید، و منتقل شود از دنیاى فانى به آخرت باقى، و از وساوس شیطانى فرار نماید و به خداوند رحمان پناه برد.


+ قسمت بعدی خلوت محمدی ، ان شاء الله بیست و ششم خرداد ؛ ساعت 8 صبح به تار و پود لباس شّکرمان دوخته خواهد شد تا مگر قلب و عمل مان به سوی خدا و رسولش عروج کند .

+ خدایا خلوت مان با خودت را محمدی کن . آمین

+ پیشاپیش میلاد مولایمان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف را تبریک می گویم . به قول آیت الله بهجت امید که دیدارمان با ایشان همراه با خیر و عافیت باشد .

 

 
طبقه بندی: دینی، عرفانی،

  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ | بلاگ اسکای